همایش فیزیک و کاربردهای آن، در استان ایلام برگزار شد - 1399/08/24

به گزارش روابط عمومی اتحادیه و به نقل از رئیس انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان ایلام همایش مجازی استانی فیزیک در بخش دانش آموزی با استقبال پرشور شرکت کنندگان برگزار گردید. این همایش توسط انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان ایلام ، پژوهش سرای فرهیختگان ایلام، مراکز استعدادهای درخشان شهید بهشتی و فرزانگان و مشارکت بنیاد نخبگان استان ایلام روز پنجشنبه 22 آبانماه برگزار شد.

آقای نبوی نژاد دبیر اجرایی همایش بیان کردند: این همایش در سه محور و ۵ رشته با حضور ۲۸۵ شرکت کننده به صورت انفرادی و گروهی؛ ۳۴۵ اثر در گرایش های مقاله نویسی ، دست سازه ، داستان نویسی ، نقاشی ، عکاسی و فیلم با موضوع فیزیک و کاربردهای آن در زندگی را به دبیرخانه همایش ارسال نمودند.

ایشان در ادامه بیان کردند: از اهداف برگزاری این همایش معرفی رشته فیزیک به عموم جامعه ، ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش و شناسایی استعدادهای دانش آموزی سطح استان در این رشته را عنوان نمودند.

ایشان اظهار داشتند: پس از داوری آثار و انتخاب آثار منتخب جهت ارائه شفاهی ، همایش روز پنجشنبه 22 آبانماه با حضور 127 شرکت کننده به صورت وبیناری در مدت چهار ساعت و نیم برگزار شد و دانش آموزان پژوهشگر، آثار و پژوهش های تحقیقاتی خود را به صورت زنده ارائه و از طرح ها خود دفاع نمودند. در پایان کمیته داوران همایش بر اساس اراء داوران نفرات منتخب را به شرح زیر معرفی نمودند:

آثار برگزیده بخش مقاله نویسی در مقطع ابتدایی:

  • آندیا حیدری – ایلام – پایه سوم توحید ۱ ( مقام اول )

آثار برگزیده بخش مقاله نویسی در مقطع متوسطه:

  • کیانا جعفری – ایلام – پایه هفتم صادقیه ( مقام اول )
  • امیراحسان امینی( و ایلیا آزادی – ایلیا عاصم آبادی) – ایلام – پایه نهم تیزهوشان شهید بهشتی ( مقام دوم )
  • هلیا خسروی – ایلام – پایه دهم خدیجه کبری ( مقام سوم )
  • سانیا جمشیدیان – ایلام – پایه نهم تیزهوشان فرزانگان ( مقام چهارم )
  • هانا کریمی – ایلام – پایه هفتم تیزهوشان فرزانگان ( مقام پنجم )
  • فاطمه رضایی – بدره – پایه یازدهم حضرت معصومه ( مقام ششم )
  • نجمه جام خانه – ایلام – پایه دهم مهرانه ( مقام هفتم )
  • مبینا رستمی – ایلام – پایه هشتم تیزهوشان فرزانگان ( مقام هشتم )
  • فاطمه آسه – ایلام – حضرت معصومه ( مقام نهم )
  • عاطفه جهاندیده – بدره – پایه دهم حضرت معصومه ( مقام دهم )

نتایج برگزیدگان آثار هنری در بخش داستانی مقطع ابتدایی کمیته داوران ۳ اثر برتر را به شرح زیر معرفی می نماید:

  • خانم آیسا بسطامی – پایه چهارم دبستان شهید صیاد شیرازی – ایلام ( مقام اول )
  • خانم نیایش عزیزنیا – پایه چهارم دبستان توحید۲ – ایلام ( مقام دوم )
  • خانم فاطمه عزیزی – پایه ششم دبستان خیبر – ایلام ( مقام سوم )

نتایج برگزیدگان آثار هنری در بخش داستانی مقطع متوسطه کمیته داوران ۷ اثر برتر را به شرح زیر معرفی می نماید:

  • بهاره غریبی و زینب طهماسبی – پایه دهم شهید آوینی – ایلام ( مقام اول )
  • نیایش ملک زاده – پایه هفتم تیزهوشان فرزانگان – ایلام ( مقام دوم )
  • سیده فائزه همتی – پایه دوازدهم خدیجه کبری – دهلران ( مقام سوم)
  • الهه رضایی – پایه دهم حضرت زینب – آبدانان ( مقام چهارم)
  • سارا احدی – پایه یازدهم شهید آوینی – ایلام ( مقام پنجم )
  • حدیث علیزاده – پایه دهم خدیجه کبری – دهلران ( مقام ششم )
  • مهدیس سهیل بیگی – پایه دهم شهید آوینی – ایلام ( مقام هفتم)

نتایج برگزیدگان آثار هنری در بخش نقاشی ابتدایی کمیته داوران ۶ اثر برتر را به شرح زیر معرفی می نماید:

  • آندیا حیدری – ایلام – توحید۱ ( مقام اول )
  • آوین زرگوشی – ایلام – شهید صیاد شیرازی (مقام دوم )
  • علی رضا دوستی نیا – ایلام – شهید نعمت برازنده ( مقام سوم)
  • سانا عباسی – ایلام – شهید صیاد شیرازی ( مقام چهارم )
  • یسنا قیصریان – ایلام – شهید صیاد شیرازی ( مقام پنجم )
  • محمد صیدپور – ایلام – حسین فاطمی ( مقام ششم )

نتایج برگزیدگان آثار هنری در بخش نقاشی متوسطه کمیته داوران ۱۰ اثر برتر را به شرح زیر معرفی می نماید:

  • یاسمن سیاه کمری – ایلام – نمونه فضیلت ( مقام اول )
  • شکیبا پیری – آبدانان – مدرسه زینب (مقام دوم )
  • محمدرضا میرزایی – ایلام – شهید چمران ( مقام سوم )
  • نازنین مجیدی فر – ایلام – شهید آوینی ( مقام چهارم )
  • نیایش ملک زاده – ایلام – تیزهوشان فرزانگان ( مقام پنجم )
  • امیراحسان امینی – ایلام – تیزهوشان شهید بهشتی ( مقام ششم )
  • نرگس خدادادی – دهلران – خدیجه کبری ( مقام هفتم )
  • پریا مظفری – چوار – فاطمه زهرا ( مقام هشتم )
  • هستی جهانی – دهلران – شاهد ( مقام نهم )
  • رز حاتمی – دهلران – خدیجه کبری ( مقام دهم )

برگزیده مردمی اثر نقاشی خانم یسنا قیصریان از شهید صیاد شیرزای ایلام انتخاب و معرفی گردید.

نتایج برگزیدگان آثار هنری در بخش عکاسی مقطع ابتدایی کمیته داوران ۳ اثر برتر را به شرح زیر معرفی می نماید:

  • غزل گنجعلی – ایلام – شهید رضایی نژاد ( مقام اول )
  • نیایش عزیزنیا – ایلام – توحید۲ ( مقام دوم )
  • سروش صادقیان – ایلام – معلم

نتایج برگزیدگان آثار هنری در بخش عکاسی مقطع متوسطه کمیته داوران ۱۰  اثر برتر را به شرح زیر معرفی می نماید:

  • عرشیا زرآبادزاده – ایلام – هوشمند ( مقام اول )
  • امیراحسان امینی – ایلام – تیزهوشان شهید بهشتی ( مقام دوم )
  • فاطمه الفتی – ایلام – حکیمه ( مقام سوم )
  • سارا کرمی – دهلران – هاجر ( مقام چهارم )
  • مریم نوری – چوار – فاطمه زهرا (س) ( مقام پنجم )
  • زهرا فرخ نژاد – ایلام – علامه حلی ( مقام ششم )
  • کیانا سبزی – ایلام – تیزهوشان فرزانگان ( مقام هفتم )
  • محمدمهدی سواری پور – ایلام – امام جعفر صادق (ع) ( مقام هشتم )
  • مهدی فریدی – سیروان – سیداحمد خمینی ( مقام نهم )
  • محیا ملکی – دهلران – خدیجه کبری ( مقام دهم )

برگزیده مردمی اثر عکاسی خانم سارا کرمی از مدرسه هاجر دهلران انتخاب و معرفی گردید.

نتایج برگزیدگان آثار هنری در بخش فیلم مقطع ابتدایی کمیته داوران ۵ اثر برتر را به شرح زیر معرفی می نماید:

  • سانا عباسی – ایلام – شهید صیاد شیرازی ( مقام اول )
  • آوین یوسفی نژاد – ایلام – تزکیه ۲ ( مقام دوم )
  • سروش صادقیان – ایلام – معلم ( مقام سوم )
  • آترینا باقلانی – ایلام – توحید۲ ( مقام چهارم )
  • آوین زرگوشی – ایلام – شهید صیاد شیرازی ( مقام پنجم )

نتایج برگزیدگان آثار هنری در بخش فیلم مقطع متوسطه کمیته داوران ۵ اثر برتر را به شرح زیر معرفی می نماید:

  • محمدحسین یاسمی – ایلام – تیزهوشان شهید بهشتی ( مقام اول )
  • سپیده داری پور – ایلام – حضرت معصومه ( مقام دوم )
  • روژان خالقی کیا – ایلام – نمونه فضیلت ( مقام سوم )
  • سیده مبینا رضوی – ایلام – حضرت معصومه ( مقام چهارم )
  • مریم جان بیگی – ایلام – شهید بهشتی ( مقام پنجم )

نتایج برگزیدگان آثار هنری در بخش دست سازه مقطع ابتدایی کمیته داوران ۲ اثر برتر را به شرح زیر معرفی می نماید:

  • سانا عباسی – ایلام – شهید صیاد شیرازی ( مقام اول )
  • رضا منصوری نصار – ایوان – شهید پیرحیاتی ( مقام دوم )

نتایج برگزیدگان آثار هنری در بخش دست سازه مقطع متوسطه کمیته داوران ۷ اثر برتر را به شرح زیر معرفی می نماید:

  • آرین شیخی – ایلام – شهید چمران ( مقام اول)
  • زینب عیسی نژاد – ایلام – شاهد آل یاسین ( مقام دوم )
  • فاطمه باسطی – ایلام – آقاحسین بن علی(ع) ( مقام سوم )
  • مونا ملکی – دهلران – شاهد ( مقام چهارم )
  • فاطمه حمیدیان – سیروان – تربیت ( مقام پنجم )
  • شهریار نامدارزاده – آبدانان – فارابی ( مقام ششم )
  • زهرا کردنژاد – دهلران – خدیجه کبری ( مقام هفتم )

===============================

راه های ارتباطی: